Header

Bazénové centrum

Prečo fóliový bazén?

Fóliový bazén z ťažkej fólie patrí k najviac rozšíreným bazénom. Fóliový bazén môže byť ľubovoľného rozmeru a tvaru. Takisto ťažká fólia použitá pri vyplášťovaní týchto fóliových bazénov sa dodáva v rôznych farbách vzoroch, ale aj značiek. Na vyplášťovanie používame len kvalitné ťažké fólie značky ALKOPRAN a ELBE. 

Aký je rozdiel medzi ťažkou fóliou a tenkou fóliou?

Ťažká fólia je v prvom rade hrubšia (v hrúbke 1,5 mm), pričom bežná tenká fólia používaná pri lacných bazénoch je len v hrúbke 0,325 mm. Dôležité je pri rozdielnych hrúbkach to, aká je vnútorná skladba týchto fólií.

Keďže ťažká fólia má hrúbku 1,5 mm tak má aj hrubú vrstvu UV ochrany a je oveľa viac trvácnejšia, čiže nestratí svoju farebnosť a je dostatočne ochránená pred vplyvom slnečného žiarenia, má lepšiu izolačnú vlastnosť.

 

Ďalšou, ale veľmi dôležitou výhodou pri fóliových bazénoch je aj ich renovácia po mnohých rokoch. Starú fóliu stačí odstrániť a novou fóliou napríklad iného vzoru alebo farby si môžte zmeniť úplne výzor Vášho bazéna po rokoch.

Takisto opravy fóliových bazénov sú úplne jednoduché, nie je potrebné výmena kompletnej fólie, ťažká fólia sa dá opraviť aj zaplátaním, prípadne zvarením diery alebo iného poškodenia.

Nacenenie konkrétneho bazénu je možné následne po telefonickom alebo emailovom kontakte, kde je nutné upresniť si stavbu a rozmiestnenie bazénu, umiestnenie a tvar schodov.

Fóliové bazény staviame tzv. na kľúč, ale v prípade, že si zákazník chce stavebnú časť  realizovať sám radi dodáme technológie a fóliu, a poskytneme odborné zapojenie technológie, vyfóliovanie a celkové spustenie bazénu do prevádzky. 

Ku každému bazénu vieme vypracovať kompletný projekt, ale tento projekt vypracovávame až po dohode, nakoľko je spoplatnený.

Možnosti a výzor si môžete pozrieť aj v sekcii realizácie alebo nižšie.